Відповідно до ст. 20 Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії і є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.
Діючі тарифи встановлені рішенням пленарного засідання сорок п’ятої сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради від 30.09.2025 року № 1047 (зі змінами внесеними рішенням пленарного засідання п’ятдесят другої позачергової сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради від 27.03.2026 року № 1129) наведені в таблиці:
| Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії, без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, для потреб населення | |
| умовно-змінна частина (грн/Гкал) з ПДВ | 1685,56 |
| умовно-постійна частина (місячна абонентська плата за одиницю теплового навантаження) (грн./Гкал/год. в місяць) з ПДВ | 116840,66 |
| Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії, без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, для потреб бюджетних установ | |
| умовно-змінна частина (грн/Гкал) з ПДВ | 3190,00 |
| умовно-постійна частина (місячна абонентська плата за одиницю теплового навантаження) (грн./Гкал/год. в місяць) з ПДВ | 209506,48 |
| Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії, без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП, для потреб інших споживачів | |
| умовно-змінна частина (грн/Гкал) з ПДВ | 3039,20 |
| умовно-постійна частина (місячна абонентська плата за одиницю теплового навантаження) (грн./Гкал/год. в місяць) з ПДВ | 278877,46 |
| Послуга з постачання гарячої води без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП | |
| населення (грн/м3) | 152,92 |
| інші споживачі (грн/м3) | 326,20 |
| Послуга з постачання гарячої води, з урахуванням витрат на утримання та ремонт ЦТП | |
| населення (грн/м3) | 162,49 |
| інші споживачі (грн/м3) | 358,67 |
Рівень відшкодування собівартості затвердженим тарифом складає 70,2%
Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води затвердженим постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 р. передбачено щорічне встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води.
Планові витрати на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води розраховані ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» відповідно до «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води» затвердженого постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 р.
Формування планових витрат проведене окремо для кожного виду діяльності з урахуванням наступних категорій споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі.
Основними факторами , що вплинули на зміну вартості теплової енергії та послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води є:
Зміна вартості паливно-енергетичних та інших ресурсів:
- Природний газ
Планування витрат на придбання природного газу для виробництва теплової енергії здійснюється виходячи з ціни природного газу
- для потреб населення – 6183,33 грн/тис.м3 (без ПДВ)
- для потреб бюджетних установ – 13658,33 грн/тис.м3 (без ПДВ)
- для потреб інших споживачів –13658,33 грн/тис.м3 (без ПДВ).
Вартість транспортування природного газу становить 552,167 грн/тис.м.3. Вартість транспортування газу на збільшилась на 344,7 % від розміру врахованого в діючих тарифах для потреб населення.
Вартість послуг з розподілу природного газу становить 3450,00 грн/тис.м3. Вартість розподілу газу на збільшилась на 92,7 % від розміру врахованого в діючих тарифах для потреб населення.
- Електроенергія
Планування витрат на придбання електроенергії для технологічних потреб здійснене виходячи з середньої ціни, що склалася за шість календарних місяців, що передують плановому періоду.
Вартість електроенергії збільшилась на 285 % від розміру врахованого в діючих тарифах для потреб населення і на 17,2 % для бюджетних установ та інших споживачів. Середня ціна 1 кВт.год. електроенергії на плановий період становить 10,59493 грн/кВт.год .
- Водопостачання та водовідведення
В планових витратах передбачена вартість на послугу по водопостачанню :
– для потреб населення
м. Лубни 19,98 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 74,5 % ;
м. Пирятин 22,50 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 73,1 %.
– бюджетні установи, інші споживачі:
м. Лубни 19,98 грн/м3 (без ПДВ);
м. Пирятин 22,50 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 0,2 %.
Вартість послуг по водовідведенню становить:
– для потреб населення:
м. Лубни 28,07 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 62,3 % ;
м. Пирятин 35,40 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 149,4 %;
– бюджетні установи, інші споживачі:
м. Лубни 28,07 грн/м3 (без ПДВ);
м. Пирятин 35,40 грн/м3 (без ПДВ), яка зросла на 20,8 %;
- Матеріальні ресурси.
Вартість матеріальних ресурсів на плановий період визначена по середнім цінам станом на 01.01.2026 р. згідно з інформацією будівельних організацій, підприємств-виробників будівельних матеріалів та виробів, підприємств, які реалізують промислову продукцію, яка використовується у будівництві.
Вартість послуг з постачання теплової енергії складається з умовно-змінної та умовно-постійної частин.
До умовно-змінної частини вартості теплової енергії включені планові прямі витрати на придбання природного газу і електроенергії для виробництва теплової енергії та її транспортування.
До умовно-постійної частини витрат на теплову енергію включені планові витрати на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, крім витрат на придбання природного газу та електроенергії, які включені до умовно-змінної частини.
Двоставкові тарифи на послуги з постачання теплової енергії складаються з:
- умовно-змінної частини тарифу, яка компенсує умовно-змінну частину витрат, понесених на виробництво і транспортування теплової енергії, і визначається з розрахунку на 1 Гкал теплової енергії, використаної для постачання теплової енергії;
- місячної абонентської плати, яка компенсує умовно-постійну частину витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, і обчислюється з урахуванням теплового навантаження об’єкта теплоспоживання на 1 Гкал/год.
Планові тарифи встановлюються шляхом повного перегляду тарифів і їх структури:
для потреб населення на послугу з постачання теплової енергії становлять (без ПДВ):
– умовно-змінна частина 1346,22 грн/Гкал, відхилення 4,2%;
– місячної абонентської плати (умовно-постійна частина) 246956,78 грн/ Гкал/ год. в місяць, відхилення 153,6%;
на послугу з постачання гарячої води:
– без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП – 180,07 грн/м³, відхилення 41,3%;
– з урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП – 192,89 грн/м³, відхилення 42,5%;
для потреб бюджетних установ на послугу з постачання теплової енергії становлять (без ПДВ):
- умовно-змінна частина 2581,16 грн/Гкал, відхилення 2,9%;
- абонентської плати (умовно-постійна частина) 172498,41 грн/ Гкал/ год. в місяць, відхилення 1,2%;
для потреб інших споживачів на послугу з постачання теплової енергії становлять (без ПДВ):
– умовно-змінна частина 2578,20 грн/Гкал, відхилення 1,8%;
– абонентської плати (умовно-постійна частина) 225968,46 грн/ Гкал/ год. в місяць, відхилення 2,8%;
на послугу з постачання гарячої води:
– без урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП – 238,12 грн/м³, відхилення 12,4%;
– з урахування витрат на утримання та ремонт ЦТП – 250,03 грн/м³, відхилення 16,3%.
Пропозиції, щодо розрахунку вартості послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на плановий період від фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань, приймаються за адресою: 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Захисників України, 17, або на електронну адресу: lubtep@ukr.net, або за адресою: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45 протягом 7 днів з моменту розміщення на офіційному веб-сайті підприємства. Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотнього зв’язку.
Крім того, інформуємо що, Законом України № 2479-ІХ від 29.07.2022 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», передбачено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для потреб населення.